Již potřetí se v areálu vodního hradu natáhne během prázdnin širokoúhlé plátno, návštěvníci se usadí na lavice, zahalí do dek, počkají do setmění a užijí si sami, ve dvou, s přáteli či s rodinou zážitek z promítání filmových hitů pod širým nebem.
Vždy tři dny během tří týdnů za cenu 70 Kč za jedno představení, nově s plně zásobovanou kavárnou a stánkem, který po celé léto poslouží ku spokojenosti návštěvníků. Jaké filmy letošní rok zařadily p. o. Lipý a o. s. Filozofický klub Progres do programu? A proč bychom měli vždy po setmění právě na tyto filmy zajít?

16. 7. 2014 Pulp Fiction (USA, 1994, Q. Tarantino)

Gangsterský kult, který letos znovu zavítal na plátna kin, prostě nemůže chybět v programu žádného letního kina. John Travolta, Bruce Willis či Uma Thurman ve filmu, v němž padají nesmrtelné hlášky, násilí je úsměvné a lepší hudba snad ani ve filmu nemůže být. Tohle prostě chcete vidět v letním kině.
17. 7. 2014 Jasmíniny slzy (USA, 2013, W. Allen)
Woody Allen a jeho komediální drama s Cate Blanchett, aristokratkou, která se snaží, i přesto, že přijde o svůj bezstarostný život, zachovat způsoby, na které je zvyklá. Herecký koncert, romantika, humor a fakt, že někdy je potřeba přehodnotit své priority a podívat se na život novým pohledem. Komedie v letním kině je potřeba.

18. 7. 2014 Nevědomí (USA, 2013, J. Kosinski)

Jeden z posledních kladně hodnocených sci-fi snímků předchozího roku s Tomem Cruisem v hlavní roli. Audiovizuální podívaná v postapokalyptickém hávu o hledači artefaktů zaniklé lidské civilizace, kterému okolnosti otevřou oči, je svým způsobem pastiš mnoha dalších legendárních sci-fi, ale i přesto funguje na jedničku.

30. 7. 2014 Mamma Mia! (USA, 2008, P. Lloyd)

Populární muzikál s nesmrtelnými hity švédské skupiny ABBA odehrávající se na malebném řeckém ostrůvku. Hvězdy filmového plátna Meryl Streepová, Colin Firth, Pierce Brosnan a další nejenže hrají své komediální role na výbornou, ale stejně tak dobře i zpívají. Film o síle lásky a mladistvé energii.

31. 7. 2014 Madagaskar 3 (USA, 2012, C. Saldanha)

Pokračování animovaného filmu, který není jen pro děti. Z Afriky se díky tučňákům lev, zebra, žirafa a hroch přesunou do Monte Carla, do víru velkoměsta, kde se postaví proti obávané elitní agentce na odchyt zvěře. Únik jim poskytne cirkus, který právě míří do domovského New Yorku. Jenže staňte se cirkusáky, když nic neumíte. Komedie, při níž
váš smích uslyší celé město.

1. 8. 2014 Noe (USA, 2014, D. Aronofsky)

Pokud máte chuť na mix filozofie, psychologického dramatu, akčních sekvencí a fantasy, pak je tento snímek právě pro vás. Russell Crowe, Jennifer Connelly či Emma Watson v dobře namíchaném příběhu, který má jasné poslání a strhující tah na bránu. V torzu kamenného prostoru hradu dostane tato historická rekonstrukce katastrofické podívané o Noemově arše další rozměr.

13. 8. 2014 Železná lady (VB, 2011, P. Lloyd)

V životopisném snímku o Margaret Thatcherové, neobyčejné a všestranné britské političce, uvidíme na vodním hradě po druhé Meryl Streep. Způsob, jakým tato svěží
šedesátnice bravurně zvládá jak charakteristickou dikci Thatcherové v její čtyřicítce, šedesátce i osmdesátce, je prostě fantastický.

14. 8. 2014 Rivalové (USA, 2013, R. Howard)

Dva nesmiřitelní rivalové proti sobě na okruhu i v životě. Film z prostředí jezdců Formule 1 je precizním dramatem ze života věhlasných jezdců 70. let Niki Laudy a Jamese Hunta. 11. nejlepší film vůbec dle serveru csfd.cz je kombinací akce, dramatu, humoru a samozřejmě rychlosti.

15. 8. 2014 Příběh kmotra (ČR, 2013, P. Nikolaev)

Český film nesmí v programu letního kina chybět. Je jím poctivá česká žánrovka, kriminálka o celoživotní urputné honbě policisty za jedním českým mafiánem jménem Mrázek. Poctivě natočený příběh podle známého knižního bestselleru, v nemž Vetchý i Vaculík dělají, co umí, je sondou do české společnosti, jejíž předsudky a hodnoty i nepřímo
zrcadlí.