Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pavel je českolipský rodák, hudebník, textař a autor písní koncertující po celé republice. Jeho tvorba je současný ryzí pop, který vychází z mladistvého pojetí folku, ale i z žánrů jako r’n’b či hip hop. Jeho texty jsou spjaty s tématy jako je láska a přátelství. Pavla nejvíce charakterizuje jeho optimistický pohled na svět a cílevědomost. Jeho kariéra postupně roste, úspěšně za pomoci přátel tvoří chytlavé písně, natáčí klipy a dobývá sociální sítě, internet i hudební televize.

Když se ohlédnu zpět za naším posledním rozhovorem z března 2013, co se změnilo v kariéře zpěváka Pavla Callty?

Celkem dost věcí, začal jsem rozhodně sám za sebe více skládat, a to jak muziku, tak i texty. Přibylo mi na facebooku pár tisíc fanoušků, za což jsem samozřejmě moc rád. Také jsem si začal více věřit v úloze muzikanta a na koncertech se již sám doprovázím na kytaru. Dříve jsem jen tak nesměle přibrnkával. (smích) Do toho jsem stihl vydat singly Naštěstí, Usměj se, Zrzku a Mami.

 

V tom případě musíš být s probíhajícím vývojem za předchozí necelé dva roky spokojen.

Jsem i nejsem. Napsal jsem singl Zrzka a Mami, které mají na největším internetovém kanále pro videa YouTube.com dohromady přes 1.500.000 zhlédnutí, ale bohužel jsem zatím nestihl vydat své první CD, které jsem plánoval. Vlivem mnoha okolností se to prostě zpozdilo. Jinak jsem ale spokojený. Aby také ne. Posluchači chodí na koncerty, znají mé písně nazpaměť, zpívají je spolu se mnou. To je pro mě vlastně obrovský úspěch.

Tvá první úspěšná píseň byla před třemi lety píseň spjatá s Vánoci. Chystáš novou vánoční píseň nebo máš v plánu jiná překvapení?

Vánoční píseň letošní rok neplánuji, nechám si ji na příští Vánoce. Právě teď totiž chystám další singl s názvem Propojeni, jehož vydání plánuji na leden 2015, a především dokončuji své debutové CD, které vyjde v únoru. Pracuji na něm, jak jen mi čas dovoluje, ale není to úplně rychlej a jednoduchej proces. A když už má CD vyjít v únoru, tak rovnou na moje narozeniny. (smích)

Pomalu končí rok 2014. Tvá přání do nového roku budou asi spojená s CD, viď?

Určitě. Jestli si do nového roku něco přeji pro mou kariéru, tak aby se lidem líbila má tvorba, a to jak singl, tak i první CD. A pokud s tím poroste i počet koncertů, nebudu se vůbec zlobit. (smích) Doufám, že se uvidíme na koncertě v Progresu a vánočně se naladíme! Mějte se božsky a ať jste šťastní s fajn lidmi kolem sebe.

Převzato z http://www.i-noviny.cz/hudba/p-callta-cd-vyjde-na-moje-narozeniny

3
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someonePrint this page