Klub je provozován neziskovou organizací, občanským sdružením Filozofický klub Progres o.s. Stojí čistě na nekomerčních základech podpořených dobrovolnickou prací členů sdružení a jeho přátel. Prakticky od vzniku sdružení je jeho činnost finančně podporována městem Česká Lípa.

MOTTO

Pomáhat začínajícím umělcům, rozšiřovat kulturní rozhled návštěvníků, nabídnout možnost alternativního využití volného času v nekuřáckém klubovém prostředí s technickým zázemím pro hudbu, divadlo, projekce, workshopy.

PROGRAM

Program klubu nabízí v sezóně každou sobotu hudební koncert, divadelní či filmové představení, videoprojekcí či workshop.

Pod jeho střechou se tak konají vystoupení studentů středních i vysokých škol převážně z Libereckého kraje. Ti se angažují v úlohách hudebníků, divadelníků, básníků či amatérských filmařů.

Zve také profesionální umělce, kteří tak mohou nejen obohatit umělecký rozhled diváků, ale zároveň s nimi mohou mladí a nadšení amatéři svou tvorbu zkonfrontovat a inspirovat se.

FESTIVAL

Občanské sdružení Filozofický klub Progres je také organizátorem českolipského letního open-air festivalu Všudybud a zimního klubového festivalu Zimní Všudybud.

SDRUŽENÍ

Výpis z Registru ekonomických subjektů ČSÚ v ARES – zde

Akce klubu jsou pořádány za podpory

Loga Progres