Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Na další představení cyklu Němá Lípa přijedou interpreti známí pravidelným návštěvníkům klubu Progres neb tu budou už po několikáte.  Ano, pokud hádáte duo DVA, tak máte pravdu a my radost. Radost z toho, že opět přijedou a doufáme, že vy taky.

DVA se v klubu objevili poprvé v rámci Němé Lípy s Kabinetem doktora Caligariho, podruhé  s čistě hudebním vystoupením, koncertem, který se konal v rámci turné k albu Fonók. Pro ty, kteří neznají DVA, mohu nabídnout video z vystoupení v klubu z března 2009.

Tentokráte tedy doprovodí v dalším ročníku cyklu Němá Lípa filmy od Georgese Meliése.  Komponované pásmo krátkometrážních filmů nás provede ranými díly světové kinematografie.

meliesPro popsání Meliésovy rozsáhlé tvorby si vypůjčím úryvek z CSFD.cz:

Meliés byl zručným řemeslníkem a zároveň umělcem, kerý si dokázal dělat všechno sám – od režiséra, scénáristy, až po kameramana a výtvarníka. Jeho filmy se vyznačovaly mimořádnou fantazií ve volbě témat a bohatství technického řešení. V jeho snímcích bylo mnoho racionalismu minulého století, jehož klasickým představitelem v literatuře byl třeba Jules Verne.

Georges Meliés byl jeden ze zásadních tvůrců, který přispěl k rozvoji filmového umění a udělal tak v této oblasti mohutný krok vpřed. Byl to právě on, kdo objevil desítky triků, z nichž některé se používají dodnes. Zavedl také barvu, když sám ručně koloroval okénka na filmu a také vypracoval prakticky celou teorii filmového herectví. Údobí Meliésovy tvorby však netrvalo příliš dlouho, jelikož mnoho dalších nadšenců po něm začalo kopírovat a později zdokonalovat jeho styl práce.

http://www.csfd.cz/reziser/3926-meli-and-232s-georges/

Dobytí pólu – 1912

Je až neuvěřitelné jaké filmy se točily před sto lety.

21.11. DVA- pásmo Meliésových filmů- Němá Lípa

19:00 / Němá Lípa
Představení z cyklu Němá Lípa, hudba duo DVA.

Facebook událost: http://www.facebook.com/event.php?eid=176420053440&index=1

Minimální příspěvek 90 Kč, 19:00

0
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someonePrint this page