Na další představení cyklu Němá Lípa přijedou interpreti známí pravidelným návštěvníkům klubu Progres neb tu budou už po několikáte.  Ano, pokud hádáte duo DVA, tak máte pravdu a my radost. Radost z toho, že opět přijedou a doufáme, že vy taky.

DVA se v klubu objevili poprvé v rámci Němé Lípy s Kabinetem doktora Caligariho, podruhé  s čistě hudebním vystoupením, koncertem, který se konal v rámci turné k albu Fonók. Pro ty, kteří neznají DVA, mohu nabídnout video z vystoupení v klubu z března 2009.

Tentokráte tedy doprovodí v dalším ročníku cyklu Němá Lípa filmy od Georgese Meliése.  Komponované pásmo krátkometrážních filmů nás provede ranými díly světové kinematografie.

meliesPro popsání Meliésovy rozsáhlé tvorby si vypůjčím úryvek z CSFD.cz:

Meliés byl zručným řemeslníkem a zároveň umělcem, kerý si dokázal dělat všechno sám – od režiséra, scénáristy, až po kameramana a výtvarníka. Jeho filmy se vyznačovaly mimořádnou fantazií ve volbě témat a bohatství technického řešení. V jeho snímcích bylo mnoho racionalismu minulého století, jehož klasickým představitelem v literatuře byl třeba Jules Verne.

Georges Meliés byl jeden ze zásadních tvůrců, který přispěl k rozvoji filmového umění a udělal tak v této oblasti mohutný krok vpřed. Byl to právě on, kdo objevil desítky triků, z nichž některé se používají dodnes. Zavedl také barvu, když sám ručně koloroval okénka na filmu a také vypracoval prakticky celou teorii filmového herectví. Údobí Meliésovy tvorby však netrvalo příliš dlouho, jelikož mnoho dalších nadšenců po něm začalo kopírovat a později zdokonalovat jeho styl práce.

Dobytí pólu – 1912

Je až neuvěřitelné jaké filmy se točily před sto lety.

21.11. DVA- pásmo Meliésových filmů- Němá Lípa

19:00 / Němá Lípa
Představení z cyklu Němá Lípa, hudba duo DVA.

Facebook událost: http://www.facebook.com/event.php?eid=176420053440&index=1

Minimální příspěvek 90 Kč, 19:00