Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Spousta akcí v listopadu…

2.listopadu / Vernisáž: [KONTEJNERY] k světu – 18:00 – 19:00

Dočasná kulturní centra [KONTEJNERY] k světu. – květen/červen 2013 Praha, Plzeň, Brno, Ostrava, Olomouc, Zlín, Mariánské Lázně.

Výstava trvá do 13. prosince a je zpřístupněna během všech dalších akcí v klubu. Na vernisáž plynule naváže Jam Session kapely LKP.

Chcete vědět, co vše se může skrývat v kontejneru? Přijďte na inventuru. Výstava fotografií zachycující sedm měst na přelomu května a června letošního roku, v nichž probíhal projekt pro oživení veřejného prostoru s použitím 52 nákladních kontejnerů, které se staly např. galerií, knihovnou, jevištěm, kavárnou či kostelem.

Dočasná kulturní centra [KONTEJNERY] cílila na místa s nevyužitým potenciálem či zcela opomíjená. Záměrem autorů projektu – o.s. k světu. bylo upozornit na problémy těchto míst a zároveň využít těchto prostor k podpoření místního kulturního dění. Ke každému místu jsme přistupovali individuálně. Zdánlivě uniformní prostor skladového iso-kontejneru se měnil podle charakteru daného místa a jeho náplň reflektovala dění v lokalitě. Do 7mi českých měst jsme umístili celkem 52 kontejnerů. Vznikly tak improvizované kavárny, čítárny, hudební stage, komunitní centra, kina, dílny, galerie či půjčovny koloběžek, díky kterým se návštěvník mohl mezi kontejnery svobodně pohybovat.

2.listopadu / LKP JAM SESSION #2

19:00 – 23:00

JAM SESSION, NOISE
Novoborská kapela LKP pořádá velkou Jam Session párty pro kohokoli, kdo má rád hudbu.

ZDARMA

https://www.facebook.com/events/1411371179094466/

6. listopad  / Klub stolních her

18:00 – 23:45

Deskové hry známe i neznámé v klubu Progres.

16.listopad  / Sítotiskový workshop / SAMOSETO

15:00 – 19:00

Workshop sítotisku se skupinou SAMOSETO.

Ceny potisku – 60 Kč, taška s potiskem 90 Kč, tričko bez potisku 150 Kč, mikina 550 Kč.

 

16.listopadu / GUT (D), BABUBABU

19:00 – 22:00

JAZZ FUSION, ROCK

Německá jazz fusion kapela zavítá do Lípy při svém východoněmeckém tour a zahraje spolu s místními talenty.

Skupina jiskřící radostí ze hry, autenticitou projevu a chemií objevující se mezi členy s prvními akordy. Komplexní, no groovy a chytlavé skladby napsané úžasným kytaristou Thorstenem Præstø v sobě nesou stopy mistrů jako Greg Howe, Scott Henderson, Dave Weckl, Vinnie Colaiuta , Jaco Pastorius a Gary Willis . Ale i tak GUT receptura namíchaná těmito výjimečnými talenty ze sebe vyzařuje originální a pro ně příznačný punc.

Goran Vujić (basa) a Ulf Stricker (bicí) jsou ve střední Evropě známí z projektu Waltera Fischbacher (Phishbacher New York Electric Trio).
Thorsten Praes je kromě skupiny GUT kytaristou a zpěvákem v metalové skupině Coldseed. V roce 2008 a 2012 vyhrál první místo v soutěži ” Guitar Fight Club ” v Bischofswerda .

Ulf kromě jiných účinkoval i s umělci jako Bob Mintzer, Frank McComb, Nippy Noya, Roy Louis, Kelly Clarkson, Delta Goodrem nebo Alexander Klaws.
Goran byl basákem ve velmi známé německé skupině LaFee. V současnosti hraje se Zlatko Manojlovic aka Zedem Michell, Rickym Garciou či Alexem de Macedo.

http://www.youtube.com/watch?v=krpo6Jt4hYc
https://www.facebook.com/video/video.php?v=306479146079269

Více info na :
http://www.gutfusion.com/
www.thorstenpraest.com
www.ulfstricker.com
www.goranvujic.com

20.listopadu /  Klub stolních her
18:00 – 23:45

Deskové hry známe i neznámé v klubu Progres.

23.listopadu 10. NAROZENINY KLUBU PROGRES

14:00 – 23:00

DOBROVOLNÉ VSTUPNÉ jde na nákup vlastní zvukové aparatury klubu Progres

Klub Progres 22. 11. 2003 poprvé uskutečnil na původní adrese Pod Hůrkou veřejný koncert.

Vystoupí: PAPÍR SKLO PLASTY, OBŘÍ BROSKEV, IMPROTYJÁTR, VYJAKOMY, SAMCI, DJ RUSVERA, DR. SOLFERNUS a mnozí další.

Během dne oslaví i své 50. narozeniny bývalý předseda klubu Progres Martin Matyáš.

27.listopadu / NA SEVER OD SLUNCE (2012)

19:00 – 21:00

I. Wegge, J. Nyseth Ranum / Norsko / 2012 / 46 min.

V rámci projektu “Promítej i ty!”, který pořádá festival jedensvet.cz, vás zveme na projekci dokumentárního filmu.

Inge a Jørn nejsou běžní surfaři. Spojení s vodou a přírodou se rozhodli prožít si až na dřeň. Na devět měsíců se usadili na opuštěné pláži ostrova u břehů Norska daleko za polárním kruhem, kde našli nejen perfektní vlny, ale také spousty naplavených odpadků. Na pláži chtějí zůstat, dokud neposbírají alespoň tunu toho, co sem dennodenně přináší moře ze vzdálených míst. Svůj životní styl odpovědných surfařů dotahují k dokonalosti i tím, že se živí levným prošlým jídlem a jejich dodávka jezdí na přepálený olej. Fantastické záběry přírody, dobrodružného surfování za polární noci i „běžného“ pobývání na pláži spojuje čirá radost ze života mimo civilizaci. Hrdinové filmu si však zároveň musí zajistit základní podmínky k přežití.

29.listopadu / LISTOLET, ZHASNI

19:00 – 22:00

Zhasínání poprvé v klubu Progres. Koncert brněnské kapely Listolet, která přijala pozvání u příležitosti turné k nové desce Malý kluk.

www.bandzone.cz/listolet
www.bandzone.cz/zhasni

Poetická kapela ze Západních Karpat mísí prvky folku, alternativního rocku a elektroniky. Vznikla na jaře 2010 na základě stejnojmenného studiového projektu.

 

Listolet tvoří skladatel a režisér Tomáš Háček (klávesy, akordeon), Kuba Navrátil (mandolína, saxofon), Martin Susedík (kytary), Marek Vráblík (baskytara), Vojta Pajer (trubka) a Lukáš Čech (bicí).

Poprvé na sebe Listolet upozornil na jaře 2012 svou účastí na albu coververzí Mňágy a Žďorp. Téhož roku mu vyšlo u Indies Scope eponymní debutové album. V roce 2013 Listolet prorazil do tuzemských a zahraničních rádií i do televizního vysílání (MTV, ČT) se singlem Lullaby. Na podzim 2013 vychází taktéž u Indies Scope druhé album „Malý kluk“, se kterým se Listolet posouvá hlouběji do vod „folktroniky“.

Listolet je známý svými výstřelky za hranice vlastního rybníku. V minulosti spolupracoval například s Beatou Bocek, Jitkou Šuranskou, Lucií Redlovou či Jakubem Čermákem.

Ačkoli je domovskou základnou Listoletu momentálně Brno, listoletci se hrdě hlásí ke svým kořenům v kopcích na východ od řeky Moravy, kde se cítí být doma a odkud čerpají inspiraci.

Listoletci vystupují nebo vystupovali také s tělesy HUSO, Fungalvaz, Mezivlkem, Láska, Krutý omyl, Prázdné obaly, Cirkus Cermaque, Beata Bocek, Pixies revival, Knitterarmeshochzeitskleid, Zvukem, Gronkjor, Eč, Two Basses a Černý čaj.

Znalci charakterizují zážitek s Listoletem jako “velké hudební pohlazení, místy jemně proti srsti”.

0
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someonePrint this page