kralik_fcb_logo

Ivana Honsnejmanová připravuje už několik let v České Lípě večery s poezií a na nejnovější setkání si pro svůj Klub U bílého králíka vybrala sklepení Vodního hradu Lipý a hudební doprovod Jakuba Königa a spol. ze skupiny Obří broskev.

mezi_namiPříjemná atmosféra je tedy zařízena již předem. Když k tomu připočtete příjemné hlasy Terezy Knauerové, Jana a Tomáše Policerových, jež se tentokrát vystřídají ve čtení poezie tragicky zesnulého českolipského rodáka Zbyňka Brosche, která vyšla knižně v letech 1989 a 1990, uvědomíte si, že takových večerů tu nebývá mnoho.

Králičí klub vůbec dělá velmi prospěšnou věc. Vytahuje z nory českolipské literáty, o nichž většina z nás nikdyneslyšela a třeba teprve uslyší. Buď jen při večeru v noře, nebo i někdy jindy.

tri_hlasyA pokud jsou vám českolipští literáti málo, o čtrnáct dní později se v obdobném duchu ponese večer v prostorách „pod modrou přikrývkou“. Poezii ruských autorek Anny Achmatovové, Belly Achmadulinové a Mariny Cvetajevové budou číst, za živého klavírního a houslového doprovodu Margarity Moskvinové a Davida Singera, u vína tři českolipské ženy.

Jiří Gottlieber

Aktuální informace najdete na Facebook fan page – http://www.facebook.com/pages/Klub-U-bileho-kralika/