Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someonePrint this page

„Neokoukaná“ hudba FruFru putuje napříč žánry. Ve spojení s nevšedními texty nabízí prožitek výjimečného setkání.

FruFru vznikli v roce 2000 v Třebíči jako příležitostné seskupení k improvizacím na vernisážích…

V únoru 2003 vydali debutové CD Hmotný svět s texty Honzy Volfa, Allena Ginsberga, Georga Trakla, Václava Bartoše a kmene Evenků… V rámci prezentace se FruFru objevili v pořadech České Televize, Óčka, Musicbox TV a na soukromých i státních rozhlasových stanicích. Časopis Report vydal jednu píseň na CD kompilaci Soundczech.

V prosinci 2005 kapela vydala své druhé album Nevěř tichu u Indies records, za které byla nominována na žánrovou cenu akademie populární hudby Anděl 2005. Točilo se v Sonu a v klidu domácího studia. Texty si psal opět Václav Bartoš, další poskytli Ditmar Chmelař, Kryštof Ewanče a anonymové ze 16. století. CD se dostalo do distribuce v Polsku a na zahraniční internetové servery. Může se pochlubit spoustou pochvalných recenzí. Byl natočen klip k písni „Minulost patří robotům“.

promo1V lednu 2009 vychází u Indies zatím poslední album „Až přiletí tučňák…“ za účasti hostů: Zpěv, housle, kvinton: Gabriela Vermelho (Maraca); Zpěv, violoncelo: Dorotka Barová (Tarafuki); trumpeta, křídlovka: František Kučera (ex Čikori) a na stick nám hostoval Jakub Vejnar (Baterky, Aneta Lengerová a další). K písni Přijď byl v říjnu 2009 natočen klip v brněnském HaDivadle, ve kterém se objevují známé tváře HaDivadla jako např. Tomáš Matonoha, René Kalný, Maruna. V roli toužebně očekávané milé, která se neustále válí po restauracích se nachází Gabriela Vermelho. Za tento klip také patří dík sponzorům (rovněž v klipu účinkují), zvláště však Lumírovi Moučkovi.

Během svého bezmála desetiletého působení se FruFru představili na stovkách pódií – v ČR, na Slovensku, v Polsku, Německu, Slovinsku, Maďarsku, Chorvatsku, Velké Británii a Francii. Z festivalů to byly například Rock for People, Trutnov, Planet Roxy, Králíky, Boskovice, Zámostí, Mezi Ploty, Prázdniny v Telči, Febiofest, Globalbeat, Klikkfest N. Zámky, Szighet Budapest, The Mayor’s Thames Festival London, Bardentreffen Nürnberg, Angermünde, East goes West Leer, World & Ethno Levice a další …

Převzato z http://www.frufru.cz/

0
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someonePrint this page