Českolipská undergroundová událost roku!

EXTEMPORE – převzato z  http://www.ceskatelevize.cz/specialy/bigbit/alternativa/kapely/extempore.phpextempore14

(1972 – 1981)

Jaroslav Jeroným Neduha, svébytný člověk s osobitým pohledem na svět se pohyboval v uměleckých kruzích už ve druhé polovině šedesátých let. Stýkal se s bigbíťáky, folkaři, výtvarníky, filmaři (některé malé role, např. v Suchého filmu „Nevěsta“ – hraje jednoho z návštěvníků bytového mejdanu) a byl prostě takovým nočním povlávačem celé malostranské komunity. Největší ambice měl ale vyniknout na poli hudebním – na kytaru si skládal svoje vlastní písničky, které pak zpíval komukoli, kdo je byl ochoten poslouchat.

extempore1Nejprve utvořil folkové duo se svým kamarádem Jiřím Hradcem, sólovým kytaristou skupiny Beasts. Písničky dua byly samozřejmě autorským počinem Neduhy – a to jak hudba, tak i ony (později legendární) naivní texty. Hradcův přínos spočíval hlavně v tom, že svými kytarovými vyhrávkami zdobil a doplňoval Jardův beglajt. Jenomže Hradec na podzim sedmašedesátého odešel na vojnu (kde pak působil v útvarové kapele Double Time) a tak se Neduha někdy v roce 1968 spojil se zpěvačkou Markétou Procházkovou. Společně se dostali i do Dánska, kde dokonce vystoupili v několika klubech. O další rok později začal Neduhu a Procházkovou doprovázet kytarista Ilja Bartošek, přičemž se hrálo převážně v pražském loutkovém divadle, občas na Karlově mostě….

celý článek o EXTEMPORE zde