Improvizační divadelní spolek Progresky z České Lípy, etablovaný z aktivních členů DK Jirásek a novoborských NOPOĎ, již bezmála rok trénuje pod ochrannou rukou zakladatele české tradice improvizačního divadla v moderní podobě Martina Vasqueze (Na stojáka, Just!Impro).

V čase svátků vánočních proběhne v klubu Progres premiéra longformového představení, při němž diváci na předem určený žánr zvolí název hry, postavy či lokace a herci sehrají představení, u něhož se nehledí na čas improvizace a které se více zaměřuje na příběh a charakter postav. Během večera takových longforem budeme moci, dle slov herců, vidět více.

Progresky jedou!