Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someonePrint this page

První noční procházku českolipskými ulicemi spojenou s hranými příběhy připravuje na pátek 2. září pro děti i dospělé město Česká Lípa. Určitě si ji nenechte ujít. Bude zábavná, dobrodružná i poučná. Sraz účastníků je u židovského hřbitova ve 20.30 hodin.

„Především dětem chceme zpestřit a zpříjemnit začátek nového školního roku. Ale určitě se pobaví i dospělí, protože účastníkům připomeneme také příběhy a pověsti z dávných dějin našeho města,“ říká na adresu připravované procházky českolipská starostka Romana Žatecká.

Sraz bude na Střelnici u osvětleného židovského hřbitova. Potom se všichni vydají do městského parku k altánku, odkud je v roli průvodce povede Bílá paní až do cíle, na vodní hrad Lipý.

Na trase bude několik dalších zastavení a na každém z nich ochotníci z divadelního klubu Nopoď a klubu Progres sehrají krátký příběh či výjev z historie či pověsti, která se váže k danému místu.

„Na procházku jsme kromě Bílé paní přizvali také historika Ladislava Smejkala. Ten bude naším odborným grantem, který doplní výklad o další fakta a účastníkům zodpoví i případné dotazy,“ upřesňuje program starostka.

Trasa: 1. zastavení: Městský park – altánek dále pak Mikulášskou ulicí do Vězeňské ulice ke 2. zastavení – Archeologické muzeum Šatlava – Mariánskou ulicí na náměstí T. G. Masaryka ke 3. zastavení – radnice, morový sloup a kašna – ulicí Jindřicha z Lipé přes křižovatku, před mostem odbočit vlevo ke 4. zastavení – Poklopový most přes Ploučnici – přejít křižovatku zpět k OD Andy a dále pak k 5. zastavení vodní hrad Lipý – bílá paní.

 

ceskoulipoupozapadusluncever-page-001

0
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someonePrint this page