Soutěž je určena pro amatérské, začínající kapely. Upřednostňují se kapely z okresu Česká Lípa, Libereckého kraje.
Celkem soutěží 10 kapel.
Osm z deseti kapel vybírá, na základě došlých registrací, porota složená z členů klubu Progres. Kapely, které nebudou nominovány porotou Progresu, budou umístěny do internetového hlasování, kde budou rozhodovat fanoušci on-line hlasováním. „Divoké karty“  získají dvě kapely, které budou mít nejvíce hlasů z internetového hlasování.

Vlastní soutěž probíhá od ledna 2014 do května 2014, kdy budou organizovány koncerty nominovaných kapel.
Kapela či uskupení musít být schopna vystoupit v klubu Progres, s repertoárem minimálně na 25 minut čistého času.
Platný hlas v samotné soutěži zajistí jen a pouze fyzická přítomnost fanouška na koncertě a odevzdání jeho platného hlasu do hlasovacího boxu.

Odměny v soutěži pro rok 2014

1. Natočení demo nahrávky v profesionálním studiu + videoklip