d0b346716d_9550740_o2

K deníku Komunistické strany Československa „Rudé Právo“ patřila za dob minulých sobotní příloha s názvem „Haló sobota“.

Tato příloha byla poměrně dost (i nepovinně) čtena, protože obsahovala různé křížovky, čtení na pokračování a další text na volný čas.

Příloha ze 7. října 1989 však poté, co vyšla, se stala pro část společnosti doslova hitem, něčím, co chtěl číst každý.

Příčinou onoho zvýšeného zájmu byla Společenská rubrika a nenápadné blahopřání jistému Ferdinandovi Vaňkovi k jeho narozeninám.

Mezi lidmi se brzy rozkřiklo, že se ve skutečnosti jedná o disidenta Vávlava Havla, jehož podoba byla do té doby úzkostlivě, oficiálními sdělovacími prostředky, tajena.

Ferdinand Vaněk byla postava z Havlovy hry „Audience“.

Podoba Václava Havla byla natolik tajena, že ji neznali ani cenzoři, a tak z toho byla pro Rudé Právo ostuda a pro část obyvatelstva pobavení.

I takové události přinesl konec totalitního režimu.