Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Dvoudenní workshop VJingu (videodoprovod k živé hudbě) za účasti republikových profíků. Kapacita cca.10 zájemců. Kontaktujte nás na klub.progres@seznam.cz. Bližší info vám rádi sdělíme.

VJing dělá osoba nazývaná VJ (visual/video jockey). Jeho hlavní využití je na tanečních parties k projekcím. K tvorbě VJ používá předpřipravené smyčky i aktuální „živý“ signál z kamer a ostatních zdrojů videosignálů. K mixování se používá analogových a digitálních videomixů, případně počítače se softwarovou verzí videomixu.

 

 

lektoři:

JAN DUFEK
narozen ‘79 v Praze.. Po více či méně úspěšném průchodu několika školami zakončil svůj vzdělávací program absolutoriem na písecké filmové škole, čímž se stal certifikovaným režisérem.. V následujících letech obdržel dovzdělání v Centru pro současné umění  v Praze během kterého objevil nutkavou touhu manipulovat obrazem a zvukem ve všech slušných i méně slušných formách. Ve volném čase si domýšlí příběhy k nalezeným i vytvořeným audiovizuálním artefaktům a velkou část svého života tráví před monitory nejrůznějsích kompjůtrů.  Krom běžných dovedností se v nedávné době stal certifikovaným lukostřelcem v Hluboké nad Vltavou, kteroužto dovednost může na požádání doložit …
V průběhu dosavadního života fungoval mimo jiné jako šéfredaktor podezřelého magazínu o satelitních technologíích, animátor, vizuální supervizor, trikový specialista,  režisér českotelevizních pořadů i jako údržbář toaletních prostorů.

RUDA ŽIVEC 6.12. 1976 – Žatec
Vjingem se zabývám od roku 1999
Nejsem lukostřelec ale střelec bez papírů…
Experimentovaní s obrazem a zvukem přináší nečekané věci. Baví mě vyvolávat pocity, které prichazeji a odchazeji… Je to jako film, který se vyvijí a plyne podle momentální situace a energie, která je všude kolem.
Během života jsem vytvářel různé hodnoty, umím obsluhovat různé stroje, umím přebalovat děti i důchodce, dělat koncerty, festivaly, reklamy, hrát na televizi, ovládám grafiku a hru GTA. V současné době se živým reklamou, produkcí a organizací festivalů Lípa Musica a Reggae Ethnic Session.
Vjing je pro mě odreagováním a experimentováním s vnímáním a chováním lidí a to mě baví.
Míst, která jsem navštívil je celá řada. Nejlepší vzpomínky mám na festival v Karlových Varech, na klub Slimelight v Londýně, na seriál Decadance a na chalupu v Tramtárii, kde to vlastně všechno začalo…

0
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someonePrint this page